Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

Piknik ekologiczny

3 października na terenie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej przy ulicy Nabrzeżnej, w ramach Nowosądeckich Dni Czystego Powietrza i Recyklingu odbył się piknik ekologiczny. Organizatorami tego wydarzenia byli: Miasto Nowy Sącz, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu oraz zajmująca się zbiórką materiałów recyclingowych firma Biosystem SA. Całemu wydarzeniu patronowała Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

W pikniku uczestniczył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Prezes Zarządu Paweł Kupczak, Wiceprezes Zarządu Andrzej Brzeziński oraz Dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Grzegorz Tabasz. Prezydent Ludomir Handzel wyraził głęboką troskę o środowisko naturalne przypominając, iż walka z sądeckim smogiem i ochrona czystego powietrza na terenie Sądecczyzny to jedno z priorytetowych zadań władz miasta w które jest osobiście zaangażowany. Prezydent podziękował również Pani Poseł Anie Paluch za zaangażowanie w sprawy Nowego Sącza i wsparcie w modernizacji i rozwoju Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu.

Program edukacyjny pikniku ekologicznego skupił uwagę ponad pół tysiąca dzieci w wieku szkolnym i przedszkolaków które z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w licznych zabawach animacyjnych oraz warsztatach i pokazach naukowych. Młodzi Sądeczanie mogli wziąć udział między innymi  w warsztat tworzenia przypinek z hasłem ekologicznym, projektowaniu i ozdabianiu toreb płóciennych na zakupy, pokazie mody recyklingowej, prac twórczych z wykorzystaniem papierowej wikliny, dużą popularnością cieszył się również stanowisko kreatywnego świata klocków na którym przygotowano 15 000 drewnianych klocków . Największe zainteresowanie wzbudziły warsztaty naukowe z ekipą „Pana Korka” czyli grupą naukowców, laureatami wyróżnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Popularyzator Nauki”.

Informacja UE
Informacja UE