Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

Ministerstwo Klimatu i Środowiska z nagrodą dla MPEC Nowy Sącz

Podczas uroczystego spotkania w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska prezes MPEC Nowy Sącz Paweł Kupczak odebrał nagrodę za 3. miejsce w konkursie „Wpływamy na klimat”.


- Nagroda w konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska to dla nas duża satysfakcja i kolejne potwierdzenie, że droga, którą MPEC Nowy Sącz obrał w 2019 roku jest właściwa. Bardzo za to wyróżnienie dziękujemy. Serdecznie gratuluję również wszystkim laureatom - mówi prezes Paweł Kupczak, który wyjaśnia, że dzięki wielu zrealizowanym inwestycjom, MPEC może pochwalić się obecnie bardzo nowoczesną siecią ciepłowniczą.

- Przez ostatnie lata konsekwentnie realizujemy założenia transformacji energetycznej, dzięki czemu możemy dostarczać mieszkańcom Nowego Sącza bardziej ekologiczne ciepło. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i dofinansowania ze środków również Funduszy Norweskich i EOG - dodaje Paweł Kupczak.

W ramach konkursu „Wpływamy na klimat”, nowosądecka spółka przedstawiła konkretne efekty transformacji energetycznej realizowanej także dzięki współfinansowaniu ze środków Funduszy Norweskich i EOG. Do kluczowych działań w tym zakresie należy budowa kotła na biomasę o mocy 3MW, montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp wraz z magazynami energii, a także instalacja oświetlania solarnego. Wszystkie zostały zrealizowane na terenie kotłowni Millenium w Nowym Sączu.

W szerokim ujęciu, transformacja energetyczna w MPEC Nowy Sącz to bardzo konkretne wyniki. Przede wszystkim spółka osiągnęła wysoki poziom efektywności energetycznej, co oznacza, że udział węgla w produkcji ciepła spadł poniżej 50%, a pozostała część wytwarzana jest w oparciu o odnawialne źródła energii oraz kogenerację. Szczególna dbałość o środowisko w działalności MPEC to również wykorzystanie zielonych technologii, dywersyfikacja źródeł oraz badania prowadzone przy wsparciu nowoczesnego laboratorium.
 

Informacja UE
Informacja UE