Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

MPEC Nowy Sącz z wyróżnieniem za efektywny system energetyczny

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu otrzymało kolejne wyróżnienie za swoją innowacyjną działalność. W ramach 5. edycji Konkursu „Innowacyjny Samorząd”, spółka została doceniona za transformację w efektywny system energetyczny.

Organizatorem konkursu jest Serwis Samorządowy PAP, który co roku przyznaje nagrody i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych samorządów, które stają się przykładem także dla innych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

- Przyznane MPEC Nowy Sącz wyróżnienie, to także nagroda i podziękowanie dla władz miasta Nowego Sącza za wsparcie innowacyjnego kierunku rozwoju w obszarze ciepłownictwa. Realizując kolejne projekty, wykorzystujące nowoczesne i innowacyjne technologie, jako spółka przeprowadziliśmy transformację w efektywny system energetyczny - podkreśla prezes MPEC Nowy Sącz Paweł Kupczak.

Od 2019 roku MPEC Nowy Sącz konsekwentnie realizuje kolejne projekty, które wpływają na poprawę jakości powietrza, a także chronią środowisko. Przykładem są dwie instalacje na biomasę na terenie Kotłowni Millenium oraz wysokosprawna kogeneracja gazowa przy ulicy Lwowskiej, dzięki której MPEC stał się elektrociepłownią i obecnie produkuje również energię elektryczną.

- Osiągnięcie efektywnego systemu energetycznego było możliwe dzięki znaczącemu obniżeniu udziału węgla w produkcji ciepła. Zrobiliśmy bardzo dużo w tej kwestii. Jeszcze w 2019 roku 100% energii cieplnej w Kotłowni Millenium pochodziło z węgla. Obecnie jest to już mniej niż 50%. Bardzo dziękujemy Serwisowi Samorządowemu PAP, organizatorowi Konkursu „Innowacyjny Samorząd”, za przyznane wyróżnienie i dostrzeżenie naszej działalności - dodaje Paweł Kupczak.

Informacja UE
Informacja UE