Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

Niższe ceny w MPEC Nowy Sącz!

Od 1 lipca obowiązują niższe – od 18% do 25% – stawki za ciepło dostarczane z kotłowni gazowych MPEC Nowy Sącz. To oznacza realne oszczędności dla mieszkańców z osiedla Wólki oraz odbiorców z lokalnych kotłowni gazowych na terenie miasta. Niższe stawki to również dobra informacja dla mieszkańców Starego Sącza, gdzie ciepło dostarczane jest z kotłowni gazowej MPEC.

Nowe stawki na ciepło to konkretne oszczędności dla mieszkańców Nowego Sącza i Starego Sącza. Cena wytwarzania ciepła z rekompensatą w okresie od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. została ustalona na poziomie 119,39 zł/GJ, czyli uległa zmniejszeniu o 20% w stosunku do poprzednio ogłoszonej!  Dla kotłowni gazowej Stary Sącz obniżka wyniesie ok. 18%, natomiast dla odbiorców ciepła z kotłowni gazowej Wólki obniżka wyniesie ok. 25%!

W przypadku odbiorców ciepła z kotłowni Millenium i Sikorskiego, MPEC Nowy Sącz od 1 października 2022 roku stosuje niższe o ok. 7% ceny od maksymalnych cen ciepła, dlatego nie podlegają one rekompensatom. Co istotne, stawki te mieszczą się także poniżej poziomu średnich cen wytwarzania ciepła z rekompensatą powiększoną o średnią stawkę opłat za usługi przesyłowe w danym systemie (Millenium oraz Sikorskiego).

Więcej informacji:
https://mpecns.pl/informacja-do-odbiorcow-ciepla-w-sprawie-przedluzenia-wsparcia.html

****

Zgodnie z ustawą z dnia 13 czerwca o bonie energetycznym oraz zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 859), do 30 czerwca 2025 roku zostało przedłużone wsparcie dla indywidualnych odbiorców, co oznacza zmniejszenie obciążeń finansowych związanych z opłatami za dostarczone ciepło.

Informacja UE
Informacja UE