Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

W Nowym Sączu rozpoczęła się XI Konferencja „Nowe Kierunki Kogeneracji”

W czwartek 1 lutego pod patronatem Prezydenta Ludomira Handzla w Nowym Sączu rozpoczęła się XI Konferencja „Nowe Kierunki Kogeneracji”. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo „Nowa Energia” a jej partnerem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu. Uczestników konferencji powitał zastępca prezydenta Nowego Sącza Artur Bochenek. 

- Witam Państwa na Konferencji „Nowe Kierunki Kogeneracji”. Jestem tu w imieniu Prezydenta Ludomira Handzla i na zaproszenie pana prezesa Pawła Kupczaka. Cieszy mnie to, że od kiedy pan prezes stanął na czele MPEC Nowy Sącz, to mamy konkretne osiągnięcia. Podam konkretne przykłady. Kotłownia Millenium, czyli największa kotłownia w mieście jeszcze kilka lat temu produkcja ciepła w 100% pochodziła z węgla. Obecnie udział węgla spadł już poniżej 50%. To ogromna zasługa także oddanego do użytku  pod koniec zeszłego roku układu kogeneracyjnego - mówił wiceprezydent Artur Bochenek. - Spółka MPEC wymieniła również wiele kilometrów sieci ciepłowniczych z czego większość środków finansowych została pozyskana ze źródeł zewnętrznych. Jesteśmy dumni z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, ale też jesteśmy dumni z Państwa obecności dzisiaj. Życzę owocnych obrad i jeszcze raz dziękuję za zaproszenie - podsumował Artur Bochenek. 

Uczestników powitał także prezes MPEC Nowy Sącz Paweł Kupczak, który życzył udanej konferencji i wielu ciekawych dyskusji. Jednocześnie zaprosił uczestników do wzięcia udziału w wizycie studyjnej na terenie Wysokosprawnej kogeneracji gazowej przy ulicy Lwowskiej, która została zaplanowana na piątek 2 lutego. 

Najważniejszymi tematami konferencji będą tematy związane ze strategią energetyczną Europy i Polski w zakresie rozwoju kogeneracji, rola elektrociepłowni w stabilizacji KSE i zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego wraz z rozwojem kogeneracji, ze szczególnym uwzględnieniem różnych rodzajów paliw. Podczas paneli dyskusyjnych będą pojawiać się również kwestie dotyczące roli rozwoju kogeneracji na sektor ciepłowniczy w Polsce.

Moderatorem XI Konferencji „Nowe Kierunki Kogeneracji” jest dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. PW, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbywa się w Hotelu Beskid przy ulicy Limanowskiego 1 w Nowym Sączu.

Więcej o konferencji można przeczytać na stronie organizatora - Wydawnictwa „Nowa Energia”:

https://konferencje.nowa-energia.com.pl/dokumenty/programy/kogeneracja_2024_program_ramowy.pdf

Informacja UE
Informacja UE