Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

MPEC Partnerem Nowosądeckich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

2 października na terenie Parku Strzeleckiego przy ulicy Ogrodowej, w Amfiteatrze, w ramach Nowosądeckich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza odbył się piknik ekologiczny. Organizatorami tej akcji byli: Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu. Honorowy Patronat nad akcją objęła Anna Paluch – Poseł na Sejm RP oraz Ludomir Handzel - Prezydent Miasta Nowego Sącza.

Przedstawiciele firm wraz z Anną Paluch Poseł na Sejm RP z Podhala i ziemi nowosądeckiej oraz Magdaleną Majka Wiceprezydent Nowego Sącza pełnili nie tylko funkcje reprezentacyjne ale również jako komisja konkursowa odpowiadali za weryfikację poprawnych odpowiedzi oraz wręczanie eko-nagród.  

Wydarzenie zrealizowane zostało przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Sączu, w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Młodzi sądeczanie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w animacjach i konkursach. Spektakl Teatru Katarynka nieprawdopodobnie przykuł uwagę widowni - bajka „Frania Recykling Cztery Żywioły i Ekodencing” - niezwykła kolorowa scenografia, efekty specjalne, wspólna zabawa nie tylko bawiły ale również uczyły. Uczestnicy w humorystyczny i edukacyjny sposób dowiedzieli się o sposobach walki ze smogiem, korzystaniu z odnawialnych źródeł energii jak i  ogrzewaniu mieszkań czy domów przez system ciepłowniczy. Jak pokazał musical, ekologia to nie tylko segregacja śmieci, to wiele różnych działań, takich jak: oszczędność wody, dbanie o lepszą jakość powietrza - wybór roweru lub elektronicznej hulajnogi zamiast samochodu, palenie w piecu dobrym jakościowo paliwem.

W drugiej części imprezy odbył się koncert Recykling Band Poland. Co wyróżnia ten zespół i jak się wpisuje w działania ekologiczne? Swoje instrumenty stworzyli z odpadów. Gra na ButlogGitarze, BultoBasie, perkusji odpadowej czy klapkami na tubafonie z rur PCV zapewniły nam, jak w zagranej przez zespół piosence „dobrą zabawę przy segregacji”.

Informacja UE
Informacja UE