Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

MPEC Nowy Sącz. Miejsce zdobywania wiedzy i doświadczenia

Aby osiągać zawodowe sukcesy najpierw trzeba zdobywać doświadczenie i uczyć się od najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Wielu uczniów nowosądeckich szkół, dla których temat ciepłownictwa jest szczególnie interesujący, ma taką możliwość dzięki współpracy edukacyjnej z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu. Odbywające się regularnie praktyki dla uczniów szkół średnich są tego najlepszym potwierdzeniem.

 

- Kształcenie młodego pokolenia to nie tylko możliwość, ale nasz obowiązek. Robimy to nie dlatego, że możemy, ale dlatego, że chcemy wspierać edukację poprzez przekazywanie praktycznej wiedzy i kształcenie kolejnych pokoleń dla naszego przedsiębiorstwa - wyjaśnia Paweł Kupczak, prezes MPEC Nowy Sącz. - To bardzo ważne, aby edukacja było powiązana z gospodarką i rynkiem pracy, dlatego w MPEC Nowy Sącz od wielu lat odbywają się praktyki dla uczniów szkół średnich - dodaje prezes.

Jedną ze szkół, z którą współpracuje MPEC jest Zespół Szkół Budowlanych w Nowym Sączu. Umowa na realizację praktyk w nowosądeckiej spółce została podpisana we wrześniu 2022 roku, a obecnie swoje umiejętności rozwija tu 25 uczniów. Praktyczne zajęcia w jednym z najnowocześniejszych tego typu przedsiębiorstw w Polsce to wyjątkowa okazja do zdobywania wiedzy w obszarze ciepłownictwa i nowoczesnych technologii, które wykorzystują odnawialne źródła energii i ograniczają emisję CO2. To także ogromne wsparcie dla uczniów, którzy w szkole poznają wiedzę od strony teoretycznej, a w MPEC Nowy Sącz mogą się rozwijać od strony praktycznej.

- To kwestia dobrych praktyk w edukacji i biznesie oraz budowania pozytywnej energii, która będzie wskazywać młodym ludziom, że warto się uczyć w szkole właśnie po to, aby potem móc wykorzystywać tą wiedzę w dalszej pracy zawodowej - mówi prezes Paweł Kupczak.

Należy podkreślić, że MPEC Nowy Sącz jest dużym i stabilnym przedsiębiorstwem, dającym zatrudnienie wysokiej klasy specjalistom właśnie z obszaru ciepłownictwa. Bez wątpienia dla wielu młodych osób może to być szansa na budowanie swojej przyszłości tutaj w Nowym Sączu. Tym bardziej, że spółka w ostatnich dniach po raz kolejny potwierdziła, że jest w krajowej czołówce tego typu przedsiębiorstw, uruchamiając nowoczesną, wysokosprawną kogenerację gazową o mocy 6 MW wraz kotłem gazowym o mocy 5 MW. W tym samym czasie MPEC uruchomił drugi kocioł na biomasę o mocy do 3 MW, a dzięki obu inwestycjom osiągnął efektywność energetyczną. To oznacza, że energia odnawialna stanowi więcej niż 50% źródeł energii w produkcji ciepła.

Informacja UE
Informacja UE